AVM GÜVENLİĞİ

Anasayfa >> Güvenlik Hizmetlerimiz >> AVM Güvenliği

Günümüzde AVM’ler sosyal yaşamın çok önemli bir parçası haline gelmiştir. Hem çok sayıda insanın girip çıkması hem de içinde pek çok mağaza ve ATM’nin yer alması açısından yüksek güvenlik sağlanması gereken bölgelerdir. Bu nedenle AVM güvenliği önemle üzerinde durulması gereken bir konudur.

AVM girişindeki dedektörler ve kameralar sayesinde giriş- çıkış, otopark, bütün katlar ve bütün mağazalar kontrol altında tutulur. Bu sayede olasılık dâhilindeki terör olayları, hırsızlık ya da gasp gibi suçlar ve müşterilerin sebep olabileceği kavgalar kolayca önlenir.

Ancak güvenlik görevlilerinin tek işi girişteki güvenlik tedbirleri değildir. Gerektiğinde müşteriye yol göstermek gibi önemli bir misyon üstlenirler. Sabırlı davranarak müşteriye ihtiyaç duyduğu her türlü konuda yol gösterici olmak durumundadır.

Bununla birlikte, karşımıza her zaman düzgün müşteri çıkmaz. Sorunlu müşterilere AVM içerisinde karışıklık yaratmaya meyillidirler. Böyle durumda görevli kişi seviyesini korumaya devam etmeli, öngördüğü herhangi bir tehlikeyi, anında çözerek AVM Güvenliği açısından olumsuz olabilecek durumlar engellemelidir.

AVM müşterisi için ilk intiba çok önemlidir. Karşısında çıkan ilk insan olarak güvenlik görevlileriyle sorunlu ilişkiler yaşarsa içeride yeterince zaman geçirmek istemeyebilir. AVM ile ilgili yanlış yargılarda bulunabilir. Böyle durumlar güvenlik şirketinin başarısızlığı anlamına gelir.

AVM’lerde görev yapan çalışanlarımız olabilecek her türlü duruma karşı hazırlıklıdır. Güler yüzlü, soğukkanlı, konsantrasyon sorunu olmayan, kendini iyi ifade edebilen, toplumdaki panik durumunu yönetebilen ve çevresindeki insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kişilerden seçilir. Topluma ve insan ilişkilerine karşı duyarlıdır. Hem mağaza çalışanları hem de AVM müşterileriyle saygı ve sevgi çerçevesinde iletişimler kurar.

Yine de çalışanların işini iyi yaptığından, dolayısıyla verdiğimiz hizmetinin kusursuzluğundan, emin olmak isteriz. Tatsız sorunlar yaşamamak için çalışanlarınıızı sık sık denetler, gerekiyorsa eğitimden geçiririz.

VIP Ege Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. olarak verdiğimiz AVM Güvenliği hizmeti içerisinde yangın algılama ve acil anons sistemleri de yer alır. AVM içerisindeki tüm blokların birbiriyle bağlantılı olmasını sağlarız. Yangın durumunda binanın hızlı tahliyesi için gerekli sistem hazırlığını yaparız. Böylece hem AVM çalışanlarının hem de müşterilerin can ve mal güvenliği sağlanmış olur.

Planlama

Durum Değerlendirmesi

Raporlama