FUAR KONGRE VE ORGANİZASYON GÜVENLİĞİ

Anasayfa >> Güvenlik Hizmetlerimiz >> Fuar Kongre ve Organizasyon Güvenliği

Fuarlar, kongreler, sempozyumlar, spor karşılaşmaları, açılışlar, festivaller gibi çok çeşitli organizasyonlar, yeterince önlem alınmazsa kargaşaya sebep olup katılımcıların can ve mal kayıplarıyla sonuçlanabilirler. Bu nedenle böyle yerlerin güvenlik açısından en tehlikeli yerler olduğunu söyleyebiliriz.

Fuar, kongre ve organizasyon güvenliği sağlamak için organizasyonu düzenleyen kişilerin istekleri doğrultusunda ihtiyaç ve önlem planı oluşturulur. Personele oluşturulan planla ilgili, hizmet uyum eğitimi verilir. Mevzuata uygun yetki ve sorumluluklarla donatılmış personelin herhangi bir soruna sebebiyet vermeden görevini tamamlanması sağlanır.

Organizasyonlar halka açık ya da sadece özel davetlilere açık olabilirler. Özel davetlilere açıksa, yapılması gerekenler, izinsiz girişlerin engellenmesi için davetiye ya da isimle giriş kontrolü yapmak, sergilenmekte olan ürün ya da eserleri gözetim altında tutmak, genel asayişin korunmasını sağlamaktır.

Halka açık olanlarında güvenlik açığı en fazladır. Kavga, taciz, kapkaç, gasp, mala zarar verme, yan kesicilik, trafik kazası, ezilerek yaralanma, terör saldırısı, sabotaj, ticari markalara saldırı, kalabalık yüzünden oluşabilecek psikolojik travmalar gibi pek çok sorunla karşılaşılabilir.

Fuar, kongre ve organizasyon güvenliği için böyle durumlar göz önünde bulundurularak önlem alınır. Personel gücü, alarm, kamera, metal detektörleri, X-Ray Kontrol Cihazı, araç giriş çıkış bariyer düzenekleri, yönlendirme bantları, eskort araçları ve telsizler gibi çok çeşitli ekipmanla desteklenir.

Özel davetliler için düzenlenmiş organizasyonlarda bazen alınacak önlemlerin katılımcıları rahatsız etmemesi istenir. Böyle durumlarda güvenlik görevlileri çok fazla göz önünde bulunmaz. Gizli güvenlik kalkanları oluşturulur.

VIP Ege Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. kalabalık yönetiminde uzman çalışanlara sahiptir. Organizasyon sahiplerinin istekleri doğrultusunda personelimize gerekli eğitimi veririz. Mekânı inceleyip, risk analizi yaparız. Koşulların gerektirdiği şekilde bir güvenlik sistemi oluşturarak görev dağılımı yaparız. Can ve mal kaybına neden olmayacak şekilde organizasyonu başarıyla sonuçlandırırız.

Fuar, kongre ve organizasyon güvenliği konusundaki püf nokta, kalabalık yönetimidir. Kalabalıklar kontrolden çok kolay çıkabilirler. Önlenemeyen bir kargaşa sonucu, bir anda kaos ortamına sürüklenebilirler. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak için en başından gerekli önlemler alınmalı, kaosla sonuçlanacak davranışların önü kesilmelidir.

Planlama

Durum Değerlendirmesi

Raporlama