FABRİKA VE TESİS GÜVENLİĞİ

Anasayfa >> Güvenlik Hizmetlerimiz >> Fabrika ve Tesis Güvenliği

Fabrika, depo ve üretim tesisleri, ortaya çok büyük sermayeler konarak ve çok büyük emekler harcayarak oluşturulur. Bu nedenle fabrika ve tesis güvenliği, üzerinde hassasiyetle durulması gereken ve asla hata kabul etmeyen bir hizmet türü olarak karşımıza çıkar.

Tesis çalışanlarının ve tesis kapsamındaki ticari malların güvenliğini kusursuz bir biçimde gerçekleştirebilmek için öncelikle tesisin yerleştiği bölge üzerinde gerekli analizler yapılmalıdır. Yapılan bu analizlerin sonuçları ve tesis sahibinin istekleri çerçevesinde tesisteki güvenlik ihtiyacı ile ilgili genel bir tablo belirlenmeli ve bu tablo doğrultusunda güvenlik birimleri oluşturulmalıdır.

Çalışan personelin giriş çıkışının kontrol altında tutulması alınabilecek asgari güvenlik önlemlerinin başında gelir. Ziyaretçi giriş çıkışları belli izinler dâhilinde gerçekleştirilmelidir. Tesisle ilişkilendirilen araç ve gereçlerin konumlandığı noktalar belirlenmelidir. Malzemelerin sevkiyat durumu ve araçların giriş çıkışı kontrol altında tutulmalıdır.

Fabrika ve tesis güvenliği çerçevesinde üzerinde çalışılan fabrika ya da tesisin çevresi izlemeye alınmalı, olası saldırı, sabotaj ve hırsızlıklara karşı gerekli önlemler geliştirilmelidir. Tesis içerisinde alarm, kamera, kart okuyucu, giriş-çıkış bariyerleri kullanılacaksa bununla ilgili personele gerekli eğitim verilmelidir.

İş kazaları ve toplu hareketlere karşı alınacak tedbirler önceden belirlenmelidir. Çalışanlar arasındaki olası huzursuzlukların iş yeri verimini düşürmemesi için çözüm yolu arayışına gidilmelidir.

Fabrika ve tesis güvenliği için alınması gereken en gerekli önlemlerden biri de fabrika ya da tesisin yangınlara, su basmalarına ve elektrik kaçaklarına karşı korunmaya alınmasıdır. Çünkü en büyük zararlar bu gibi durumlarda söz konusu olacaktır.

VIP Ege Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. fabrika, depo ve üretim tesislerinizin güvenliği için başvurmak isteyeceğiniz en güvenli adrestir. En çok hizmet verdiğimiz yer, organize sanayi bölgesindeki fabrikalardır. Yılların verdiği tecrübe ve eğitimli personelimizle, çalışanlarınızı ve ticari mallarınızı, tesislerinizin ihtiyaçları ve sizin istekleriniz doğrultusunda, oluşabilecek bütün tehlikelerden profesyonel bir şekilde koruruz. Böylece hem fabrika ya da tesislerinize yatırdığınız para ve emek boşa gitmemiş olur, hem de çalışanlarınız güvende olmanın huzuru içerisinde çok daha verimli bir şekilde çalışmalarını sürdürür.

Planlama

Durum Değerlendirmesi

Raporlama