EĞİTİM GÜVENLİĞİ

Anasayfa >> Güvenlik Hizmetlerimiz >> Eğitim Güvenliği

Eğitim hakkı insanın en önemli temel haklarından biridir. Bu nedenle eğitim sürecinin olabilecek her türlü tehlikeli durumdan korunması gerekir. Eğitim güvenliği, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, başarılı bir şekilde geleceğe hazırlayabilmemiz açısından çok önemlidir.

Yetişkinlerin eğitim gördüğü kurs ve atölyelerin güvenliği de aynı titizliği gerektirir. Kendini güvende hissetme, mutluluğun en önemli şartlarından biridir. Çünkü güvensizlik, beraberinde huzursuzluğu getirir. İç huzuru olmayan insan mutlu da olamaz.

Eğitim kurumlarında giriş çıkışların kontrolü, kurumla ilgisi olmayan insanların kontrollü bir şekilde giriş yapmasını sağlar. Şüpheli kişiler kurum yöneticilerinin bilgileri dâhilinde uzaklaştırılır. Kesici-delici aletlerin içeri sokulması engellenir. Böylelikle istenmeyen pek çok durum kontrol altına alınmış olur.

Eğitim kurumlarının kalabalık olmaları nedeniyle, hırsızlık, gasp, soygun gibi durumlara da son derece açık bir yapısı vardır. Eğitim güvenliği, meydana gelecek herhangi bir olumsuzluğun erken fark edilip kolay çözümlenmesini sağlar.

Ergenlik dönemindeki erkek çocukları, kendi aralarında çok çabuk kavgaya tutuşurlar. Gözle görülür bir sebebi bile olmayan bu kavgalar birden bire büyüyüp kontrolden çıkabilir. Hatta bazen okul dışında da devam eder. Bu nedenle, okul bahçeleri, kantinler, yemekhaneler, denetim altında tutulur. En küçük bir terslikte müdahale edilerek olayların büyümesi engellenir.

Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara bulaştırıp onlar üzerinden kâr elde etmeye çalışan kötü niyetli kişilerin en büyük hedefi eğitim kurumlarına ulaşmaktır. Uyuşturucu mafyaları öğrencilerin içine sızarak çok büyük kitleleri bağımlı hale getirebilirler. Fuhuş şebekeleri, terör ajanları, sokak çeteleri, okulların içine kadar girebilirler. Servis şirketlerinin neden olduğu olaylar çocuklarınızı zor durumlara düşürebilir.

Bütün bu kötülükler okul içine sızmadan önce, okul çevresine yapılanırlar. Çocukları elde edebilmek için okul çevrelerinde geniş ağlar kurarlar. Çoğu zaman doğruyu yanlışı birbirinden ayıramayacak saflıkta olan çocuklarınız, kötülüklere karşı savunmasızdır. Attıkları yanlış bir adım hayatlarını karartabilir.

Eğitim güvenliği çocuklarınızı sadece okulda değil, okul çevresinde de bütün bu kötülüklerden korur. VIP Ege Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd.Şti.Okul çevresini gören kamera sistemleri ile çocuklarınızın böyle durumlara karşı güvende olmasını sağlar.

Planlama

Durum Değerlendirmesi

Raporlama