KAMU VE ŞİRKET GÜVENLİĞİ

Anasayfa >> Güvenlik Hizmetlerimiz >> Kamu ve Şirket Güvenliği

Kamu kuruluşları ve özel şirketler, gerek kendi çalışanlarının, gerekse hizmet verdikleri halkın can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadırlar. Kamu ve şirket güvenliği tam olarak bu ihtiyaçtan doğar.

Bu kuruluşlarla birlikte çalışılırken beklentileri doğrultusunda çözümler üretmek gerekir. Nelere ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlar nasıl kapatılır şeklinde düşünmek gerekir. Öznel uygulamalar dışındaki en önemli güvenlik önemli giriş çıkışların düzenlenmesidir. Giriş çıkışlarda kayıt tutma önemli bir ayrıntıdır. Kimlik kartı ve ziyaretçi kartı kullanarak kuruma dâhil olmayan insanların içeri girişi sınırlandırılabilir.

Kamu kuruluşları ve özel şirketlerde kamera sistemleri çok büyük bir önem arz eder. Kameralar sayesinde yalnız kurumların içi değil, dışı da gözetim altında tutulmuş olur. Böylece dışarıdan gelebilecek olan hırsızlık, gasp, terör eylemi gibi tehlikeler önceden fark edilerek kontrol edilebilir.

Kamu ve şirket güvenliği, kamu kuruluşları ve özel şirketlerdeki işleyişin düzgün seyri açısından son derece önemlidir. Özel odalar ve bekleme alanlarında sıkı denetimler uygulayarak olabilecek tatsız durumların zamanında önüne geçilebilir. Böylece çalışanlar ve ziyaretçiler için stresten uzak ve huzurlu bir ortam yaratılır.

Kamu ve şirket çalışanları ile ziyaretçiler arasında çıkabilecek tartışmalar, ya da ziyaretçilerin birbiriyle tutuştuğu kavgalar, büyümesine izin verilmeden güvenlik elemanı tarafından sonlandırılır. Güvenlik elemanı kavga sorumlularını sakin bir dille uyarır. Bunun çözüm olmadığı durumlarda zor kullanır. Böylece kaos ortamı oluşmadan olay çözülmüş olur.

VIP Ege Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti., kamu kuruluşları ve özel şirketlerde başarılı çalışmalar yürütmektedir. Personelimiz sağduyu sahibi, soğukkanlı ve insanlarla kolay iletişim kurabilen kişilerden oluşur. Her biri alanlarında yetkin ve tecrübe sahibidir. Bu açıdan çok büyük fark yaratırlar. Kamu kuruluşları ve özel şirketlerin yöneticileri ile işbirliği içerisinde hareket ederler. Yapılan görev dağılımı sayesinde çalışanların ve ziyaretçilerin can ve mal güvenliği sağlanmış olur.

Kamu ve şirket güvenliği için kamera sistemleri dışında yangın algılama sistemleri kullanılır. Bu sistemler, olası bir tehlike durumunda binanın çabucak tahliye edilmesini ve yangının söndürülmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını sağlar.

Planlama

Durum Değerlendirmesi

Raporlama